Теми публікацій
Історія міста [2]
Парк "Веселі Боковеньки" [16]
Блог Віктора Слюсаренка [6]
Всеукраїнська мережа ЛЖВ [1]
ТО «Сузір’я Долинщини» [5]
Рецепти: Українська кухня [1]
Наше здоров'я [4]

Головна » Історія міста
Ще й досі українцям майже недоступна справжня, не міфологізована історія, навіть, якщо це стосується не таких вже й далеких часів. Але варто зробити лише кілька зусиль, щоб помітити, що майже вся та історія, яку нам намагаються втовкмачити у голови, шита білими нитками. Сьогоднішня влада, яка самовіддано намагається вислужуватися перед Москвою, так само злісно, як і часів СРСР захищає історію, яку писали «кремлівські фантасти», продовжуючи «славну традицію» російських псевдоісториків імператорських часів.
Однією з найбільш міфологізованою, фальшивою сторінкою нашої історії є події Другої світової війни, зокрема історія радянського партизанського руху. Під час відступу радянських військ відділи НКВС сформували підпільні парткоми, диверсійні групи та партизанські загони. Останні складалися переважно з партійного, комсомольського, радянського активу, співробітників міліції та органів безпеки, військовослужбовців, які опинилися в оточенні. Та, незважаючи на такий склад, комуністи виявилися найбільш нестійким елементом, багато з них відмовилися від членства в партії, знищували свої партійні документи, переходили на легальне становище і навіть на службу до німецьких окупантів. За кілька місяців після відступу, 93 відсотки раніше сформованих партизанських загонів та диверсійних груп перестали існувати. І хоча досить важко точно визначити кількість учасників партизанського руху та підпілля, однозначно можна стверджувати, що після завершення війни їх кількість виявилася просто фантастичною. Наприклад, у Запорізькій області знайшли 337 учасників партизанського руху, 44 підпільники та 285 громадян, які їм допомагали. Та вже після війни за «завданням ЦК» їх кількість зросла до 192000 осіб…
Мабуть, щоб не пасти задніх та виконати «завдання ЦК» після завершення війни і на Кіровоградщині успішно твориться міф про партизанський рух, зокрема у Долинському районі. За цим міфом, героям надають звання, нагороджують орденами і медалями та встановлюють пам’ятники, будують меморіали і музеї. Але, незважаючи на офіційну пропаганду, на пам’ятник, ордени, медалі і звання та роки, які віддаляють нас від подій тих часів, жителі села Маржанівка (тепер Новогригорівка Перша), досі не погоджуються з офіційною версією трагічних подій, що відбувалися в листопаді 1943 року.
Отож, я намагався дослідити цю криваву пляму в історії Долинського району і спробував відновити листопадові події сорок третього, щоб закарбувати правдиве слово маржанівської громади, яка не погодилася зрадити свою пам'ять. Не можу не похвалитися жителями цього села, які ще у 1989 році у відповідь на публікацію у районній газеті «Шляхом Ілліча» одного з місцевих міфотворців, краєзнавця І.Проценка, обурилися і відповіли листами, адресованими до редакції. Треба віддати належне і тогочасній редакції цієї газети, яка спромоглася надрукувати гнівні та водночас - правдиві і болючі слова селян. А потім було зібрання жителів села, де громада вирішила увіковічнити пам'ять розстріляних о ... Читати далі »
Категорія: Історія міста | Переглядів: 770 | Додав: dolinskaya-kr | Дата: 25.10.2011 | Рейтинг: 4.8/6 | Коментарі (0)

Долинська – місто районного підпорядкування в Кіровоградській області. Своїм виникненням зобов’язане будівництву в 1873 році станції на залізничній вітці Знам’янка – Миколаїв. За переказами старожилів названа іменем землевласниці Долинської Н.Ф., що сприяла будівельникам.

Розташоване на південних відрогах Придніпровської височини – споконвічних землях Бугогардівської паланки Запоріжської Січі. В 1884 році станція стала вузловою, одержала вихід до Криворіжжя. Біля неї поступово виросло селище Кефалівка, з 1920 року – Шевченкове, 1923 – районний центр, 1944 – як і станція, прибрало назву Долинське. Вже в 1891 році при станції відкрите двокласне залізничне училище. В ньому протягом 1911-1914 років навчав дітей відомий педагог і письменник А.С.Макаренко. Перед цим учнем телеграфіста на станції працював Архип Тесленко – український письменник-демократ.

Кривавими подіями ознаменовані роки першої російської революції та громадянської війни. Нині, завдяки зусиллям кандидатів історичних наук М.Данилькевича і С.Шевченка глибоко відтворені події голодомору 1932 – 1933 років та сталінських репресій на території району. На сторінках Книги Пам’яті – долі учасників Великої Вітчизняної війни, участі в ній жителів Долинської Гармата і Єрмака – знаходяться в Санкт-Петербурзькому музеї артилерії та військ зв’язку. В 1957 році Долинська одержує статус міста.

В Долинській проживає 20,1 тис. жителів (2002р.), більше 95% з них – українці. Місто розташоване в південно-східній частині Кіровоградщини. Найхолодніший місяць січень, має середню температуру 5,5о морозу, найтепліший – липень – 20,2о тепла. За багаторічними спостереженнями на території міста щорічно випадає близько 520 мм опадів.

Долинська – відомий центр переробки сільськогосподарської сировини в Кіровоградській області. Працюють: комбінат хлібопродуктів, елеватори якого можуть одночасно зберігати 206 тис. тонн зерна, відкриті акціонерні товариства – цукровий завод (5,0 тис. тонн сировини на добу), птахокомбінат, маслозавод, хлібозавод, в будівництві – “Долинськзалізобетон”, будується Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд (КГЗКОР).

Місто – південні залізничні ворота Кіровоградщини. З введенням в 1978 році залізничної вітки Долинська – Помічна – відкрилися можливості найкоротших перевезень вантажів в Західному напрямку. Автомобільні перевезення здійснює ВАТ “Долинське АТП-13541”. Долинська – батьківщина багатьох відомих людей нашої країни. В ній народились Георгій Вазін – народний артист України, Костянтин Заруба – художник, Пилип Стоян – доктор історичних наук, Іван Ковтун – доктор е ... Читати далі »
Категорія: Історія міста | Переглядів: 2266 | Додав: dolinskaya-kr | Дата: 16.11.2008 | Рейтинг: 3.3/6 | Коментарі (2)

Форма входу

Пошук

Друзі сайту
    Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities. Олександрівка в Кіровоградській області Сайт города Знаменка Кіровоградський обласний інформаційний портал OBLASTЬ.KR.UA - Новини Кіровоградщини Студентський портал UaStudent.com Освітній портал Грибы. Справочник грибов. Грибные места. Сезоны Сайт Українських фанатів Автомобили в Украине Получить свой бесплатный сайт в UcoZ
    Код банера: