Теми публікацій
Історія міста [2]
Парк "Веселі Боковеньки" [16]
Блог Віктора Слюсаренка [6]
Всеукраїнська мережа ЛЖВ [1]
ТО «Сузір’я Долинщини» [5]
Рецепти: Українська кухня [1]
Наше здоров'я [4]

Р.М.Карпінський.
м.Харків

Спогади про минуле, або "Веселі Боковеньки" в період 1980-1989 роки.

В цих публікаціях я хотів би зупинитись на окремих історіях з часів мого перебування в дендропарку, на згадках про людей, що жили і працювали зі мною, на роздумах над минулим та майбутнім дендропарку.
 
Розповідь перша.

Вперше моя нога ступила на Веселобоковеньківську землю в грудні 1980 року.
Поступивши на роботу в Український науково-дослідний інститут в лабораторію селекції до Петра Івановича Молоткова, мене познайомили з директором Веселих Боковеньок Павлом Петровичем Бадаловим, І,власне, разом з директором інституту Петром Степановичем Пастернаком мене заагітували поїхати попрацювати на Веселобоковеньківську селекційно-дендрологічну дослідну станцію (так тоді називалася ця установа). Тоді в Харкові я познайомився з лаборантом П.П.Бадалова - Яровим Вітею . Царство йому небесне. Веселий і невгамовний Вітя в усьому допомагав тоді в Харкові Павлу Петровичу дооформлювати та здавати Заключний звіт з теми горіхівництва.
Ось так ми втрьох і приїхали на станцію - Павло Петрович Бадалов, Віктор Яровий та я.Пригадую була сира і холодна погода. Гнітила і погода і різного характеру неурядиці - відсутність родини, яка залишилася в Пушкіно Московської області, незнайома ситуація і проживання в одній із кімнат лабораторного корпусу .Через ремонт нашої майбутньої квартири жив я довгенько на першому поверсі лабораторного корпусу - по коридору остання кімната праворуч.
Хочу відмітити важливу особливість - колектив станції мене зустрів надзвичайно привітно. Директор Павло Петрович все зробив, щоб створити належні житлові умови і взагалі - відношення були людяними і доброзичливими. Теплими і родинними були відношення і з моїми колегами по роботі та робітниками станціїї. Згадую дуже часто з добрими почуттями Мамушкіна Генадія Сергійовича (царство небесне), Юрія Володимировича Новака (царство небесне), Валентину Федосіївну Білокрис (царство небесне), Володимира Івановича Протащук (царство небесне), Миколу Івановича Сарніцького (царство небесне), Асю Абрамовну Бадалову (царство небесне)... Сьогодні в поминальний день я молюся за них! Вічна память і Царство небесне!
 Приємні спогади повязані і з Олексієм Григоровичем Оляничем, Лідією Іванівною Потапчук, Валерієм Євгеновичем Слюсарчуком, Григорієм Васильовичем Мушиком, Валентиною Кулібабою (Ковальчук), Миколою Олексійовичем Сарніцьким, Володимиром Побивою, Ніною Іванівною Недик, сусідкою Ольгою Павлівною Мушик, Олексієм Анатолійовичем Зеленько і багатьма-багатьма іншими. Хай завжди буде в них гаразд!
 Відмічу, що Павло Петрович Бадалов, доктор біологічних наук, зараз живе і працює в Харкові в УкрНДІЛГА. Трудиться він не тільки в лабораторії селекції, але і успішно викладає біологічні науки в одному з університетів Харкова. Здоровя йому і наснаги.

Категорія: Парк "Веселі Боковеньки" | Переглядів: 533 | Додав: Югланс | Дата: 11.04.2010 | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

Дослідно – селекційний дендрологічний лісовий центр «Веселі Боковеньки» був заснований на базі дендропарку «Веселі Боковеньки» в 1893 році, який займає площу 539 гектарів.

Державне підприємство „Лісове дослідне господарство парк”Веселі Боковеньки”
засноване в 1924 році.

Засновником парку був Микола Львович Давидов, який створив парк по проекту художника – пейзажиста І. В. Владиславського – Падалки. У будівництві парку приймав участь відомий паркознавець О. Є. Регель, консультували роботи академік Г. М. Висоцький та дендролог Є. Л. Вольф. Лісові посадки проводились під керівництвом губернського лісничого О. О. Яцкевича.

Власник парку М. Л. Давидов працював над його створенням на протязі 30 років. Парк був створений в ландшафтному стилі, де було посаджено біля 250 різних видів і форм деревно – чагарникових порід по берегах річки Боковенька на площі 109,3 гектари. 

Як селекційно – дендрологічна станція існує з 1923 року з безпосереднім підпорядкуванням бюро лісової дослідної справи.  Завідуючим станції був назначений М. Л. Давидов. 

Головним завданням станції була інтродукція деревно – чагарникових порід в умовах степу. В організації і проведенні науково – дослідних робіт М. Л. Давидову надавав постійну допомогу академік Г. М. Висоцький.

В 1930 році дендропарк був переданий Українському науково – дослідному інституту агролісомеліорації, який в 1934 році організував в парку опорний пункт.
Розпочата робота по випробовуванню екзотів в лісових культурах і полезахисних лісових смугах та селекції цінних порід – дубів, горіхів, ліщини, тополі.
Роботи по селекції горіха волоського очолив Ф. Л. Щепотьєв та продовжив П. П. Бадалов, який вивів зимостійкі, урожайні швидкорослі гібриди горіхів та зимостійкі крупноплідні, а в ряді випадків тонкошкаралупні форми фундука.

Протягом ряду років закладалася прищепна архівно – маточна плантація плюсових форм дуба звичайного. Дотепер на ній зосереджено 107 клонів походженням з усіх кінців України.

У 1993 році на честь століття з часу ... Читати далі »
Категорія: Парк "Веселі Боковеньки" | Переглядів: 1309 | Додав: dolinskaya-kr | Дата: 05.04.2010 | Рейтинг: 4.5/2 | Коментарі (0)

На Інтернет-ресурсі Економічна правда з’явилася точка зору керуючого санацією ДП «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд» Олександра Баранівського, який на разі перебуває в розшуку.

В даному матеріалі Баранівський зокрема зазначив наступне (Кому потрібен КГЗКОР) : «Я вивчив стан справ на підприємстві і багато зробив для пошуку інвестора та його залучення до розробки плану санації. Усім відома важливість КГЗКОР для України, в тому числі і в контексті виконання договірних зобов'язань перед країнами-учасниками будівництва. Тому про жодну схему ліквідації підприємства не могло бути й мови. Навпаки - всі мої зусилля були спрямовані на якнайшвидше фінансове оздоровлення дирекції. Відзначу, що мої дії строго відповідали вимогам закону та існуючій судовій практиці застосування законодавства про банкрутство. Комітет кредиторів затвердив план санації дирекції, розроблений за участю інвестора. Документ був направлений на узгодження в Мінпромполітики та ФДМУ. Для аналізу стану майна КГЗКОР і визначення економічної доцільності його використання у подальшій роботі комбінату були залучені найбільш авторитетні експертні організації. На основі їхніх висновків було продано частину майна підприємства, використання якого експерти визнали недоцільним. Це дозволило погасити частину заборгованості дирекції, у тому числі із зарплати, розрахунків з бюджетом та Пенсійним фондом. Це майно оцінювалося з дотриманням усіх необхідних процедур. Оцінка була рецензована, оголошення про продаж друкувалося у пресі у встановлені законом терміни. У торгах взяли участь чотири незалежних учасники, що дозволило отримати реальну ринкову ціну на дату продажу. Але успішне проведення санації не влаштовувало Мінпромполітики, адже тоді усі дізналися б про реальний стан справ на КГЗКОР і оцінили б «ефективність» багаторічного державного управління підприємством. Тому міністр промполітики Володимир Новицький усіма можливими способами почав перешкоджати проведенню санації. Міністерство, раптово прокинувшись після більш ніж десятилітньої сплячки, спрямувало весь свій адміністративний ресурс на позбавлення мене законних прав, які надає керуючому законодавство. У результаті протиправних узгоджених дій Мінпромполітики та Державного департаменту з питань банкрутства з дискредитації мене як фахівця, я був позбавлений ліцензії на проведення господарської діяльності. Паралельно міністерство ініціювало широкомасштабну інформаційну кампанію щодо процедури санації дирекції. Для цих цілей донині використовуються відверто надумані твердження про мій непрофесіоналізм і ледь не корумпованість, які без рішення суду і навіть попередніх висновків правоохоронних органів подаються як незаперечні факти. Я вчасно оскаржив рішення Державного департаменту з питань банкрутства щодо позбавлення ме ... Читати далі »

Категорія: Блог Віктора Слюсаренка | Переглядів: 626 | Додав: Viktor | Дата: 28.11.2009 | Рейтинг: 4.0/4 | Коментарі (0)Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» (http://network.org.ua), є благодійною організацією, яка створена ВІЛ-позитивними людьми та реалізує національні й міжнародні програми з надання допомоги людям, які живуть з ВІЛ/СНІД. Всеукраїнська мережа ЛЖВ є одним із основних реципієнтів гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на 2007-2012 р.р. Одним із основних напрямків нашої діяльності є розширення доступу ВІЛ-позитивних людей до лікування, догляду та підтримки, а саме – до антиретровірусної терапії, яка дозволяє подовжити та покращити якість життя людей, що живуть з ВІЛ. Всеукраїнська Мережа ЛЖВ була визнана найкращою організацією у світі у сфері боротьби зі стигмою та дискримінацією щодо ВІЛ-позитивних людей. За свої успіхи й досягнення Мережа ЛЖВ отримала міжнародну премію «Червона стрічка». Всеукраїнська мережа ЛЖВ має представництва у всіх регіонах України та надає свої послуги понад 20 000 клієнтів.  

Кіровоградське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» є обласною організацією, яка безпосередньо надає немедичні послуги людям, які живуть з ВІЛ/СНІД. Наразі відділення Мережі реалізує проект, який має назву «Розвиток послуг для ЛЖВ у малих містах Кіровоградської області та застосування гендерного підходу у наданні послуг ВІЛ-позитивним людям». Зокрема, проектом передбачено розвиток групи самодопомоги для людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, у м. Долинська. Згодом планується, що серед учасників групи з’являться активісти, які зареєструють міське або районне відділення Мережі ЛЖВ та будуть безпосередньо впроваджувати програми підтримки ВІЛ-позитивних людей у своєму місті.  

Основні послуги, які надає організація:
- консультації з різноманітних аспектів життя з ВІЛ, профілактики розповсюдження ВІЛ-інфекції;
- групи самодопомоги для ЛЖВ (змішані, жіночі);
- консультації психолога, юриста;
- соціальний супр ... Читати далі »
Категорія: Всеукраїнська мережа ЛЖВ | Переглядів: 825 | Додав: dolinskaya-kr | Дата: 24.11.2009 | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

Наближаються чергові вибори, цього разу, Президента України. З настанням цієї епохальної події, мені, як жителю села Варварівка, цікаво: якої нині чекати «казочки» жителям даного населеного пункту від «шановних» кандидатів у Президенти України, їх команд. На попередніх виборах Партія Регіонів «годувала» обіцянками газифікації села, давалися гарантії. Люди купилися і проголосували, але віз і нині там: немає ніяких зрушень, все залишилося на як і було. Була зустріч з їх лідером в смт. Петрово, але що вона дала – нічого; просто «показуха». Що ж тепер вигадають непримиримі борці за владу, наскільки їм вистачить фантазії? Відповідь ми дізнаємося незабаром.
На разі болить душа за те, що після розпаду колгоспів, села занепадають, зникають з карт України, не покращується соціальна сфера в селах. Влада не звертає уваги на «годувальниці» нашої країни, а це досить прикро. Можновладці Україну ввели в круговорот виборів (Президента, місцеві вибори, до Верховної Ради), призначають, коли їм за манеться, що значно заважає розвитку нашої держави і губить нашу економіку. Та краще ті кошти виділили на розвиток українських сіл…
З даного приводу хочеться почути думку жителів Долинського району.
Категорія: Блог Віктора Слюсаренка | Переглядів: 494 | Додав: Viktor | Дата: 18.11.2009 | Рейтинг: 5.0/3 | Коментарі (0)

Проведення виборів Президента України – це ймовірна заміна при владі одного олігархічного клану іншим. Передбачаючи таке, завбачливі олігархи, перебуваючи при владі, використовують останні можливості, щоб поласувати смачним шматочком державного майна. До їх рук попадають і об’єкти державної важливості. Наприклад, КГЗКОР, який розташований на території Долинського району Кіровоградської області. Даний завод, добудувавши його, приносив би чималі прибутки до бюджету Кіровоградської області, але де там, замість того, щоб добудувати, (кожен втрачений рік зменшує вірогідність добудови даного об’єкту) влада по частинам розпродує завод. Продаж здійснюється в обхід місцевій владі, безпосередньо урядом нашої країни.
28 жовтня прокуратура Дніпропетровської області порушила кримінальну справу за фактом відчуження майна Криворізького гірничозбагачувального комбінату окислених руд. Про це заявила заступник генерального прокурора Тетяна Корнякова. А чи зупинить це продаж КГЗКОР, покаже час.
Також як стало відомо, 20 листопада 2009 року на засіданні Кіровоградської обласної ради буде порушено питання законність продажу КЗГОР.
А жителям міста Долинська, розвиток якого досить сильно залежний від КГЗКОР, залишається лише сподіватися на здоровий глузд можновладців, на перемогу розуму над бажанням власної наживи.
Категорія: Блог Віктора Слюсаренка | Переглядів: 657 | Додав: Viktor | Дата: 18.11.2009 | Рейтинг: 4.3/3 | Коментарі (6)

Компоненти (розрахунок на 1-ну порцію):

 • Яловичина - 54,
 • кістки - 100,
 • капуста свіжа - 75,
 • картопля - 100,
 • морква - 25,
 • корінь петрушки - 10,
 • лук ріпчастий - 20,
 • жир - 5,
 • сало (Шпик) - 5,
 • часник - 2,
 • перець болгарський - 10,
 • томат-пюре - 20 або помідори свіжі - 75,
 • мука пшенична - 3,
 • сметана - 20,
 • цукор - 5,
 • оцет (3%) - 8,
 • зелень петрушки - 5,
 • перець чорний, перець запашний,  лавровий лист,  сіль.

Приготування:

      У киплячий кістковий бульйон кладуть м'ясо, варять його до готовності, виймають і нарізують на порції. Буряк шинкують соломкою, солять, збризкують оцтом, перемішують і тушкують з додаванням жиру з м'ясного бульйону, томату-пюре, цукру до напівготовності. Коріння, цибулю шинкують соломкою і злегка підсмажують з жиром.

    У проціджений бульйон вводять нарізану шматочками картоплю, доводять до кипіння. Додають нарізану соломкою свіжу капусту і варять 10-15 хвилин, закладають тушкований буряк, підсмажене коріння і цибулю. Додають нарізані свіжі помідори, болгарський перець, злегка підсмажену муку й кип'ятять 5 хвилин, після чого заправляють борщ салом, товченим з часником, доводять до кипіння і дають настоятися протягом 20-25 хвилин.

      При подачі в тарілку кладуть шматочок вареного м'яса, сметану і зелень петрушки.

Категорія: Рецепти: Українська кухня | Переглядів: 1438 | Додав: dolinskaya-kr | Дата: 05.07.2009 | Рейтинг: 3.0/1 | Коментарі (0)

В море многообразия видов спорта, которые существуют боулинг является одним из весьма знаменитых. Лишь в Америке в боулинг играют около 60-ти миллионов человек. Относительно значительное число компаний производит спортивное <a href="http://www.vps-ec.z-doska.com.ua">оборудование для боулинга</a>, которое призвано удовлетворить потребности людей в этой удивительной игре, а также и все требующиеся аксессуары:боулинг шары, индивидуальную и прокатную обувь, разнообразные виды кегель, сумки для шаров, машины для обслуживания дорожек и т.д.
Боулинг оборудование, выпускаемое индустрией боулинга, имеет великолепный вид, надежно в применении.
Самой главной причиной огромной популярности боулинга есть его гибкость. Достаточно простые методы и приемы этой игры позволяют участвовать в этой замечательной игре как взрослым, так и детям.
Порядка 90% игроков в боулинг высказывают мнение о боулинге как об особом виде спорта, и рассматривают боулинг как замечательный отдых, как прогрессивную форму релаксации, метод социальной адаптации, а также как смелый вызов соревнующейся природе человеческой натуры.
Популяризации боулинга, как игры, в большой степени способствует и изначальная простота этой игры. В связи с тем, что правила игры достаточно легко понимаемы людьми и их очень просто запомнить, все большее и большее количество людей занимаются этим прекрасным видом спорта – не сосредотачиваясь только лишь на том, чтобы соревноваться, но и делая упор на интересное проведение времени в кругу своих друзей.
Но даже учитывая все вышеперечисленные преимущества, большинство людей не совсем представляют, какую большую пользу для здоровья игрока приносит боулинг. В своей массе люди по простоте считают, что двигательная активность в процессе игры в боулинг просто вызывает самый обыкновенный прилив физических сил и дополнительной энергии. Вместе с тем важно отметить, что боулинг гораздо более полезен для играющего. Представляем Вам весьма не большой перечень того, что Вы должны принять к сведению, начиная тренироваться в боулинг:
1. Боулинг способствует уменьшению веса игрока.
Играя в боулинг Вы осуществляете достаточно большое количество наклонов и покачиваний, Ваши мышцы скручиваются, растягиваются, поворачиваются. Выполнение этих движений способствует сокращению объема жировых отложений в Вашем организме.
2. Боулинг дает значительную нагрузку на все группы мышц.
Отметим, что даже самое простое перемещение игрока вдоль дорожки боулинга, когда Вы исполняете бросок или выпад, вполне достаточно, чтобы существенно усилить мышцы ног. Это весьма специфическое физическое упражнение сохраняет, в полной степени, преимущества спортивной ходьбы, но при игре в боулинг присутствует и дополнительная нагрузка – в руках играющего находится шар достаточно большого веса.
Кроме того, при наклоне тела по ходу броскапо кеглям, вы понемножку добавляете подвижность и гибкость связкам, мышцам и суставам ног и рук.
3 ... Читати далі »
Категорія: Наше здоров'я | Переглядів: 1128 | Додав: eleron | Дата: 14.05.2009 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

После многолетнего увлечения диетами для снижения веса, отказа от продуктов с высоким содержанием жира, затем от продуктов с высоким содержанием углеводов, американцы начинают отказываться от формальных диет в пользу здорового питания и цельных продуктов.

Недавний опрос 5,000 человек, проведенный маркетинговой фирмой NPD, показал, что количество американцев, придерживающихся диеты для снижения веса, – самое низкое за последние десятилетия. По данным на февраль 2008 года, 26% опрошенных женщин и 16% мужчин сказали, что они придерживаются диеты по снижению веса, по сравнению с 39% женщин и 29% мужчин в 1990 г.
В то же самое время, опрос 800 взрослых, проведенный Американской диетической ассоциацией в 2008 году, показал, что 79% не собираются улучшать свои диеты, потому они удовлетворены своим питанием; 73% заявили, что причина в том, что они не хотят отказываться от любимой еды.

Эксперты говорят, что и не нужно от нее отказываться. «Все продукты могут быть частью здоровой диеты, если использовать их умеренно и сочетать с физическими упражнениями», - говорит д-р Джини Молу, представитель Американской диетической ассоциации
Здоровое питание в противовес диетам
Так почему же меньше людей стали придерживаться диет по снижению веса? Одна из причин, утверждают эксперты, - они извлекли уроки из прошлых ошибок. Книги по диете, низкокалорийные, обезжиренные и не содержащие сахара продукты есть в избытке, но не похоже, чтобы они как-то влияли на статистику ожирения. Многие людей каждый раз поддаются обещаниям быстрого снижения веса по новейшим схемам диеты, но они снова набирают сниженный вес, и даже превышают его, как только прекращают диету.

Правда заключается в том, что если ваш план снижения веса не рассчитан на длительный период времени, его не стоит придерживаться, утверждает д-р Майкл Дансигер, консультант программы «Похудеть больше всех» на канале NBC.

Лучшее качество еды, а не большие ее количества
Тенденции типа «медленная еда», интерес к органическим и местным продуктам еще больше переносят центр внимания с продуктов, которых надо избегать, на продукты, от которых надо получать удовольствие.

«Если вы делаете покупки на местном рынке, вы купите натуральные продукты, а не джанк», - утверждает Мор. «Нужно сократить нашу тенденцию к излишествам и понять, что меньшее количество еды может быть более насыщающим, если вы будете выбирать продукты с интенсивным вкусом и ароматом», - утверждает Данн Гиффорд, президент ассоциации Oldways Preservation Trust, занимающейся вопросами питания.

Исследование, опубликованное в 2007 году в журнале American Journal of Clinical Nutrition, показало, что женщины с ожирением, которые избегали жирных продуктов и ели больше фруктов и овощей, снижали на 20% больше веса, чем те, кто просто избегал жирных продуктов.
Что же добавлять к диете? Больше растительной пищи, цельных, необработанных продуктов, которые богаты питательными элементами и в которых естестве ... Читати далі »

Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Наше здоров'я | Переглядів: 672 | Додав: Luba | Дата: 05.05.2009 | Рейтинг: 5.0/1 | Коментарі (0)

Демодекоз – это заболевание, сопровождающееся поражением кожи микроскопическим клещом. Называется этот клещ Demodex folliculorum. У большинства людей этот клещ является нормальным обитателем кожных покровов, который питается слущенными клетками. Стоит только организму ослабить свою бдительность, как клещ проникает в более глубокие слои кожи и вызывает воспаление.

По своим проявлениям демодекоз очень похож на розацею и угревую болезнь. Не редкостью является сочетание этих заболеваний, так как и обыкновенные и розовые угри угнетают естественную защиту кожи.

Начинаться демодекоз может в любом возрасте, однако чаще всего начинается болезнь в молодости, чаще в подростковом возрасте, во время беременности, после выраженного эмоционального стресса. Обычно, появление угреподобных элементов на коже списывают на банальные прыщи, которые должны, по мнению многочисленных советчиков, пройти самостоятельно после полового созревания.

Однако самопроизвольное излечение от демодекоза не встречается. Обычно болезнь постепенно перемещается от одних участков кожи к другим, создавая вполне определенные неудобства для женщины или мужчины. Раздавливание появляющихся угрей при демодекозе приводит лишь к обострению инфекции, так как в ходе этого процесса клещи вдавливаются в непораженные участки кожи.

Также при демодекозе отмечается шелушение кожи и ее покраснение. Поражение кожи может сопровождаться зудом, который может быть как постоянным, так и появляться после применения тоников или умывания холодной водой.

Диагностика демодекоза достаточно проста. Для выявления подкожного клеща выполняется соскоб с пораженного участка кожи, после чего проводится исследование под микроскопом. При обнаружении в соскобе многочисленных клещей-демодексов, а также при наличии характерных проявлений инфекции ставят диагноз демодекоз.

Лечение демодекоза должно быть обязательно комплексным. С одной стороны необходимо восстановить защитные силы кожи и оранизма вцелом, с другой стороны необходимо подавить деятельность клеща.

Категорія: Наше здоров'я | Переглядів: 957 | Додав: Tatina | Дата: 03.12.2008 | Рейтинг: 4.0/1 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 »
Форма входу

Друзі сайту
  Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities. Олександрівка в Кіровоградській області Сайт города Знаменка Кіровоградський обласний інформаційний портал OBLASTЬ.KR.UA - Новини Кіровоградщини Студентський портал UaStudent.com Освітній портал Грибы. Справочник грибов. Грибные места. Сезоны Сайт Українських фанатів Автомобили в Украине Получить свой бесплатный сайт в UcoZ
  Код банера: