Теми публікацій
Історія міста [2]
Парк "Веселі Боковеньки" [16]
Блог Віктора Слюсаренка [6]
Всеукраїнська мережа ЛЖВ [1]
ТО «Сузір’я Долинщини» [5]
Рецепти: Українська кухня [1]
Наше здоров'я [4]

Долинська – місто районного підпорядкування в Кіровоградській області. Своїм виникненням зобов’язане будівництву в 1873 році станції на залізничній вітці Знам’янка – Миколаїв. За переказами старожилів названа іменем землевласниці Долинської Н.Ф., що сприяла будівельникам.

Розташоване на південних відрогах Придніпровської височини – споконвічних землях Бугогардівської паланки Запоріжської Січі. В 1884 році станція стала вузловою, одержала вихід до Криворіжжя. Біля неї поступово виросло селище Кефалівка, з 1920 року – Шевченкове, 1923 – районний центр, 1944 – як і станція, прибрало назву Долинське. Вже в 1891 році при станції відкрите двокласне залізничне училище. В ньому протягом 1911-1914 років навчав дітей відомий педагог і письменник А.С.Макаренко. Перед цим учнем телеграфіста на станції працював Архип Тесленко – український письменник-демократ.

Кривавими подіями ознаменовані роки першої російської революції та громадянської війни. Нині, завдяки зусиллям кандидатів історичних наук М.Данилькевича і С.Шевченка глибоко відтворені події голодомору 1932 – 1933 років та сталінських репресій на території району. На сторінках Книги Пам’яті – долі учасників Великої Вітчизняної війни, участі в ній жителів Долинської Гармата і Єрмака – знаходяться в Санкт-Петербурзькому музеї артилерії та військ зв’язку. В 1957 році Долинська одержує статус міста.

В Долинській проживає 20,1 тис. жителів (2002р.), більше 95% з них – українці. Місто розташоване в південно-східній частині Кіровоградщини. Найхолодніший місяць січень, має середню температуру 5,5о морозу, найтепліший – липень – 20,2о тепла. За багаторічними спостереженнями на території міста щорічно випадає близько 520 мм опадів.

Долинська – відомий центр переробки сільськогосподарської сировини в Кіровоградській області. Працюють: комбінат хлібопродуктів, елеватори якого можуть одночасно зберігати 206 тис. тонн зерна, відкриті акціонерні товариства – цукровий завод (5,0 тис. тонн сировини на добу), птахокомбінат, маслозавод, хлібозавод, в будівництві – “Долинськзалізобетон”, будується Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд (КГЗКОР).

Місто – південні залізничні ворота Кіровоградщини. З введенням в 1978 році залізничної вітки Долинська – Помічна – відкрилися можливості найкоротших перевезень вантажів в Західному напрямку. Автомобільні перевезення здійснює ВАТ “Долинське АТП-13541”. Долинська – батьківщина багатьох відомих людей нашої країни. В ній народились Георгій Вазін – народний артист України, Костянтин Заруба – художник, Пилип Стоян – доктор історичних наук, Іван Ковтун – доктор е ... Читати далі »
Категорія: Історія міста | Переглядів: 2266 | Додав: dolinskaya-kr | Дата: 16.11.2008 | Рейтинг: 3.3/6 | Коментарі (2)

  Я ж тут не винятково про авторів, представлених у збірці, “маю право” сказати, еге ж? А й про тих, котрі поки ще не принесли до "редколегії" об’єднання свого більш-менш помітного творчого доробку. Котрі поки, скажемо так, на стартовій позиції: відвідуючи нечасті – раз на місяць - зібрання "Сузір’я Долинщини", акумулюють у собі відблиски його більших чи менших зірок, підзаряджаються теплими струмами їх наснаги й небайдужості, придивляються до профілю й конфігурації кроків, якими, "подарованими", торують власну стежку до усвідомленого життя, де людські “заготовки” стають непересічними особистостями. Хоча – декілька молодесеньких “сузір’ївців” таки представлені тут. Їхні теми – традиційні для їхнього віку, а й трошки ще вищі. Цілком притаманні тим, хто мріє серед квітучих степів та оновлюючих вітрів про вічне і прекрасне, чи не так? 
  Так, можливо, я говорю суцільні банальності. Тому що зовсім з простих речей, зовсім з дрібних точок зору, малозначущих явищ, подій, кольорів, характеристик, потрактувань всього цього і складається неймовірно велике багатство життя. От уявіть собі: Михайло Родинченко дитинство проживав серед казкових дібров придеснянського Полісся на Чернігівщині, а тому, зізнається, попервах йому було так тоскно без лісу на долинських просторах! Ожив, аж коли переселився до Олександрівки, де щоденно пірнає очима в зелені шати Наталівського урочища. І стало йому село над Боковенькою таким рідним, таким надихаючим і оберігаючим від сіробуденних розчарувань!.. А Саша Лазарєв підіймався на буяючих садами криворізьких околицях, зустрічав світанки над замріяними плесами Карачунівського водосховища, вудив головнів поміж бурхливими порогами Інгульця, завзято вигравав на баяні, старанно вчився в інституті на будівельника, працював на тепловій електростанції в Зеленодольську, з 1988-го вже року – на так і не добудованому гірничозбагачувальному комбінаті в Долинській. Та де б не був, що б не робив – завжди і повсюди чує у серці інтригуючі звуки. Так і народилося у нього зо дві сотні пісень. Хтось вважає подібне невідворотною кармою, інший, звиклий все у житті міряти виключно грошима, "діагностує" тут бурлацьку хворобу заблуклої душі, – все одно. Бо достеменна правда – що він без цього просто не може. Більше того – творення музики відбувається у ньому, я переконався, вже поза його волею. Щось йому розповідаю, а він, бачу по роззосередженому погляду, вже “відключився”, вже поринає у свої нереальні світи. Шкода лише, що тексти пісень далеко не завжди можливо сприймати за “чисту” поезію, – то вже така специфіка піснотворення. А от на концертах його вирує такий вулканічний азарт! космолітичні ритми плавляться у таких емоційних температурах! – як-то кажуть, це треба лише бачити. Отож, побачивши афішу про виступ Лазарєва, поспішайте на її поклик, інакше втратите багато. 
  Якщо Лазарєв - “хворий” на ритміку й на лірику самоучка, то Марині Бєловій з консерваторською освітою, з великим досвідом педагогічної діяльності сам Бо ... Читати далі »
Категорія: ТО «Сузір’я Долинщини» | Переглядів: 920 | Додав: dolinskaya-kr | Дата: 16.11.2008 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

 Де б не трапилось побачити – а мандрую я по Україні багато – збірку літературних творів місцевих авторів, чи не у кожній надибую схожі пафосом образи, схожі захопленістю слова про “ось цей особливий, цей неповторний край, що народжує стільки талантів”. Проте не визнаю жодною мірою скепсису відносно такої схожості, бо знаю: оті традиційні передмови до книжок пишуться щирим серцем, щирою вірою в абсолютну істинність мовленого. Адже хіба є більша, відданіша любов на світі, ніж любов чистої помислами людини до крихітного закутка всесвіту, означеного таким трепетним звукосполученням як “мала батьківщина”?.. І це зрозуміло, бо закономірно: острівець рідної землі наповнює душу глибинним почуттям емоційної прив’язаності до нього, почуттям синівської шани та вдячності. І... 
  І при цьому братися пояснювати "психотонімічну" природу такого почуття навряд чи й варто. Відтак залишимо біофізикам розгадку “радіолокаційної” пам’яті у птахів, котрі повертаються кожної весни у ті ж самі, де й минулих років були, місця гніздувань, не заблукавши на тисячокілометрових небесних перепуттях. Щоправда, птахам не доводиться переносити на крильцях дивани та різні валізи, не потрібно залагоджувати будь-які формальності з прописками чи квитками. Що ж до людей, то у них спрацьовують більшою мірою не острахи перед зайвими клопотами по облаштуванню “гнізда”, – якраз їх пережити раз-другий можна. У людей куди як вагоміша мотивація: приростання душі. Отож і я навряд чи видамся на такому тлі банальності оригінальним, славлячи як духовну колиску для когорти творчих особистостей з об’єднання “Сузір’я Долинщини” їхній "наймиліший, найенергетичніший, найкрасивіший" район. Якщо... Якщо не враховувати однієї корінної обставини: сам я зовсім не долинчанин. Тож повірите? І задасте, можливо, з риторичною підкладкою питання без розрахунку на конкретизовану відповідь: яка ж сила кличе сюди творчих ентузіастів? 
  Спробую розгадати.
  Одного разу… Та ні, не раз - багато-часто гостювала у Долинській завзята жінка з Кіровограда, член Національної спілки письменників України Антоніна Корінь. Крім роботи “за прямим призначенням”, поетеса-степовичка “знаменита” ще й тим, що невтомно популяризує творчих людей. То до Знам’янки їде, розкопавши там “імена”, які соромляться самі показати себе широкому загалу, то в Олександрії пробує скликати велелюдні творчі “тусовки”... Та найвідданіше залюблена Антоніна Михайлівна у Долинський район. І саме вона ініціювала там організацію творчого об’єднання “Сузір’я Долинщини”. Носиться по світу з місцевими талантами, старається “втиснути” їх достойні твори до колективних збірок обласного “розмаху”, часто-густо виступає заводієм на різних презентаціях чи «оратором» на відкритті художніх виставок, підготувала вже до друку збірку нарисів «Долинська галактика» - про тих, ким захоплюється... А одного разу подзвонила до Кривого Рогу корінній долинчанці Барановій: готуйся, мовляв, Завірюхо (таке дівоче прізвище поетеси) до творчого звіту у ... Читати далі »
Категорія: ТО «Сузір’я Долинщини» | Переглядів: 953 | Додав: dolinskaya-kr | Дата: 16.11.2008 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Місто наше – це я всім без пафосу скажу – і славну історію має, і людей талановитих: поетів, художників, співаків, також громадських діячів різного штибу та господарників, котрі тепер у Кіровограді є та в Києві (а колись і в Москві були) не останніми людьми. Що ж за сила криється у ньому, якою так щедро ділиться воно зі своїми «дітьми»?
      Наша Долинська дуже красива. Ще з дитинства пам’ятаю у буйному білопінному цвітінні яблуневі та вишневі сади весною. А поосені, коли парки і сади укривалися багрянцем, від цього заворожуючого видовища і взагалі очей було не відірвати. То як не оспівувати таку красу?
      У зв’язку з будівництвом гірничо-збагачувального комбінату місто докорінно змінилося: розширилось територіально, приросло впорядкованим висотним мікрорайоном з великими й світлими дитсадками та школами, новими адмінбудівлями, стало загалом просторішим, комфортнішим для людей… Щоправда, сьогодні воно переживає не кращі свої часи, бо ніяк не вирішиться остаточно доля КГЗКОРу, а звідси – гостра нестача робочих місць, заледве зводячий кінці з кінцями міський бюджет... Та попри все Долинська старанно оберігає свої давні традиції. Хай здебільшого морально, ніж матеріально, але ми намагаємося всіляко підтримувати діяльність місцевих творчих формувань. І наш народний хор ветеранів, і танцювальні колективи, і спортивні команди часто відзначаються першими у різних заходах районного та обласного рівня. Наші дитсадочки – вони, до речі, є одними з кращих у країні – перемагають у творчих змаганнях дитячих малюнків та аплікацій… На жаль, поки що мерія вимушена чи не всі свої потуги спрямовувати на вирішення комунальних питань, інших проблем виживання міста, і я не так часто, як хотілося б, відвідую творчі вечори. Ті ж зібрання літераторів, наприклад… Тільки-но почне поступатися місцем розумним підходам остаточний принцип фінансування культури, тільки у міста з’являться ширші можливості - я певен, Долинська покаже свій духовний потенціал на повну силу. А поки що – в добру путь, перша ластівко з такою промовистою назвою «Сузір’я Долинщини»!

Сергій Зеленокорінний, міський голова Долинської
Категорія: ТО «Сузір’я Долинщини» | Переглядів: 800 | Додав: dolinskaya-kr | Дата: 16.11.2008 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Человеческий организм на 70% состоит из жидкости, причем кровь, лимфа, слюна, слизистые оболочки имеют щелочную реакцию (рН крови здорового человека составляет 7,4). При снижении рН, т.е. при повышении кислотности, отмечается нарушение иммунных реакций, быстро размножаются вирусы и бактерии, попавшие в кровь, плохо усваиваются витамины и микроэлементы, возникают заболевания сосудов, сердца, суставов, крови и многие другие патологические состояния организма, в том числе онкологические.

Один из основных химических элементов, из которых состоит наш организм, – это кальций. Его недостаток в организме влечет за собой более 150 тяжелых заболеваний, при этом особенно страдают дети, беременные женщины, люди старше 40 лет.

Алка-Майн насыщает воду активным, ионизированным кальцием. Ежедневное употребление такой воды способствует:
достижению оптимального значения рН крови;
снижению риска заболевания сердечно-сосудистой системы и органов пищеварения;
насыщению крови кислородом;
нормализации уровня сахара крови и артериального давления;
нормализации работы почек, пищеварительной системы и печени;
профилактике артритов, повышению эластичности мышц и суставов, восстановлению нормальной структуры костной и хрящевой тканей организма.

Форма выпуска: порошок (в одной упаковке находится 5 (или 2) пакетов из фольги, в каждом из которых – 6 однограммовых пакетиков).

Однограммовый мини-пакетик содержит: измельченный коралл (993 мг), который содержит около 70 жизненно важных элементов (в том числе кальций – 34,6%, магний – 2,16%, а также натрий, серу, железо, калий, фосфор, йод, фтор, бром, марганец, хром, бор, углерод, цинк, селен, медь, золото и др.), L-аскорбиновая кислота (5 мг), серебро (2 мг).

Применение: опустить один пакетик Алка-Майн в бутылку с 1,5 л отфильтрованной или дистиллированной воды, и уже через минуту она готова к употреблению. Пить в течение дня вместо обычной воды. Можно помещать пакетики с кальцием в компоты, чай, любые негазированные напитки. Не кипятить.

Противопоказания: не выявлены.

Условия хранения: хранить мини-пакетики в плотно закрытом пакете из фольги. Желательно использовать мини-пакетики в оптимально короткий срок.

Для чего применяется Алка-Майн?

Алка-Майн создает в организме щелочную среду, нормализуя кислотно-щелочной баланс. Ученым давно известно, что щелочная среда имеет жизненно важное значение для нормального функционирования клеток, а следовательно, и всего организма в целом. Известно также, что все обменные процессы в организме на клеточном уровне протекают с участием ионов кальция.

Кальций, поступающий с продуктами питания и водой, как правило, биологически мало активен. Важным преимуществом Алка-Майн является его биодоступность: при контакте с водой кальций переходит в ионную форму и легко усваивается клетками.

История Алка-Майн

Коралл применялся в качестве лечебного средства еще в XVIII веке. Среди экспонатов старейшей ... Читати далі »
Категорія: Наше здоров'я | Переглядів: 4680 | Додав: dolinskaya-kr | Дата: 10.11.2008 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (5)

« 1 2 3 4
Форма входу

Друзі сайту
    Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities. Олександрівка в Кіровоградській області Сайт города Знаменка Кіровоградський обласний інформаційний портал OBLASTЬ.KR.UA - Новини Кіровоградщини Студентський портал UaStudent.com Освітній портал Грибы. Справочник грибов. Грибные места. Сезоны Сайт Українських фанатів Автомобили в Украине Получить свой бесплатный сайт в UcoZ
    Код банера: