Теми публікацій
Історія міста [2]
Парк "Веселі Боковеньки" [16]
Блог Віктора Слюсаренка [6]
Всеукраїнська мережа ЛЖВ [1]
ТО «Сузір’я Долинщини» [5]
Рецепти: Українська кухня [1]
Наше здоров'я [4]

Головна » 2012 » Червень » 2 » Літературно-музичний альманах „Сузір’я Долинщини”
Літературно-музичний альманах „Сузір’я Долинщини”
22:27
Є зорі різної величини, 
Та суть не в розмірах, мені здається,
А в тому, що з глибин даличини
Їх світло безперервно ллється.
Ліна Костенко

    Нарешті інтелігенція Долинщини дочекалася видання колективного літературно-музичного альманаху „Сузір’я Долинщини”. 
    Це перша ластівка творчих доробок талановитих митців-аматорів Долинського району і його друзів. Всього - 27 авторів. Книга складається з трьох розділів: 1 - поети-літератори, 2 - художники ( займають третю частину книги), 3 - композитори і барди ( 2/3 частини книги). І так, як це – альманах, то вирішено було скоротити кількість пісень в третьому розділі. Також у всіх авторів, (за згодою представників об’єднання „Сузір’я”), залишена однакова кількість фотографій. Компютерний набір та дизайн обкладинок зробив місцевий бард Олександр Лазарєв. 
    Так, книга має сучасний дизайн, де представлені чудові картини наших художників – Віктора Сорбата, Артема Кіндрицького, Андрія Яковенка, Ольги Кондратенко та фотографії всіх митців. Зсередини на обкладинці другої та останньої сторінки представлені кольорові фото зустрічі митців „Сузір’я Долинщини” на річниці її створення (в стінах четвертої школи) на гостинах у поета Михайла Родинченка, в музеї Долинського району, в майстерні Криворізького художника Миколи Рябоконя та з родиною талановитих художників Ольги та Сергія Яковенків. Тут є і фото нашого відомого скульптора і художника, на жаль, якого немає з нами, Андрія Німенка. 
    Хочеться сказати, що, нажаль, в Долинській і, навіть, в Кіровограді протягом цих чотирьох років серед підприємців, фермерів, депутатів, до яких я дзвонила і приїздила, не знайшлось і коштів, і бажання допомогти в цьому виданні. І ця байдужість мене пригнітила. Розумію, що важкі часи, що і у влади нема коштів. Але нелегкі часи були завжди. Тому зраділа, коли відгукнулися, нарешті, міський голова Сергій Зеленокорінний та депутат обласної ради Петро Костючок, за що всі митці їм вдячні. І якби не вони, то цей альманах, можливо, не побачив би світ… 
     Вся книга написана на позитиві, починаючи з вітальних слів міського голови і до останньої сторінки. Голова, як гостинний господар, на ІV фестивалі авторської музики та поезії „Долинський листопад” зустрічав гостей і вручав книгу разом з П.Костючком. 
    Цікаво і невимушено читається передмова до книги про творчість митців, яка написана талановитим журналістом, літературним редактором книги, прозаїком і поетом – Іваном Богуном. В цій книжці є і його цікава літературна сторінка. Людина, яка знає майже все на світі: історію нашого краю, юриспруденцію, економіку і політику держави - про все це слухаєш „з відкритим ротом” – бо цікаво. 
     Розділ поети та літератори починає Любов Баранова – тонкий лірик та психолог людської душі. Наприклад, строки з віршу „Щастя”: 
Шукаєм ми десь щастя ілюзорне,
А справжнє, неохватне – ось воно:
В пташиній партитурі неозорій,
В палітрі квітня, в зливі за вікном,
В твоїм портреті у зіницях сина,
В матусі, котра твій гойдає сон,
У тім, що поряд рідна є людина –
Співають ніжні душі в унісон.

Чи не щастя читати її вірші? 
     На сторінках відомої Кіровоградської поетеси Антоніни Корінь – ініціаторки створення „Сузір’я Долинщини”, і моєї рідної творчої душі, є багато чудових віршів. Її талант не тільки в них, а в спроможності підіймати на створення творчих ідей тих людей, з якими вона спілкується. Все „Сузір’я” – це її друзі, тому і чекає на видання її книга про них - „Долинська галактика”. 
     Багато талановитої молоді представило свою творчість в цій книзі. Наш Валентин Великород – це різностороння творча особистість: має прекрасний голос (навчався вокалу в музичній школі), ораторське мистецтво в читанні віршів (особливо удаються гуморески), поетичні здібності. Чим не паралель з віршем Ліни Костенко „Життя іде…” у строках Валентина: 
Як швидко час пливе!
Летить, мина безбожно,
Мов води річкові його несуть.
І часу того зупинить не можна.
І в цьому суть життя,
Страшна і прикра суть…
     Ліханова Анна – творчий нащадок свого дідуся – відомого в Долинській поета і журналіста Михайла Черниша. Які проникливі слова у ще зовсім молодої дівчини: 
Що можна сказати про небо,
Його невимовну красу?
І скільки всім часу нам треба –
Пізнати про неба сльозу?
А сльози у неба безмежні
І чисті, як правди слова,
І рівні, неначе ті трелі,
Що кидає скрипки струна…

Ляш Денис – поет-початківець з віршами майже філософського, але сучасного напрямку. Коли слухаєш його вірші, то здається, що ця людина має вже зрілий вік. 
Романовська Іра почала писати вірші з тринадцяти років. І вони не простенькі, бо мають глибинний зміст:
Люди не знають, що вони мають, -
Мовчки страждають, крила втрачають.
Розпад душі, крики у тьмі…
Страшно так жити, совість губити,
Соромно й страшно. Жити так важко…

     Наймолодший автор – Лев Жураковський (нині він і його мама – автор захоплюючих оповідань в альманасі, проживають у Німеччині) вже пише змістовні казки. 
Постійно друкується у пресі і є незаперечним ліриком в віршах – Володимир Герасименко. Досить поглянути на назви віршів: „Ти – моя”, „Осіннє танго”, „Щастя наснилось”. Ці вірші – це вже пісенна поезія, тому так невимушено вони лягають у Володимира на власну музику.
     Добрий вокальний і поетичний дар має Любов Лісова – її вірші патріотичного та ліричного напрямку. 
     Половину життя пропрацював на будівництві комбінату Віктор Лукаш. Зміст його поезії – це тривога та небайдужість за долю людства. 
     Особисті ліричні вірші друкує Валентина Ляшкевич – „Донечка”, „Сину”. Вона часто звертається до молоді і хоче донести до них важливість творити добрі справи в житті. 
Не можу осягнути творчість Михайла Родинченка – поета, поезія якого постійно нагадує мені вірші Сергія Єсеніна, навіть хочеться назвати Михайла Долинським Єсеніном, бо більшість його віршів – про матінку-природу та найрідніше – родину та Україну.
В різних стилях пишуть вірші поети. У Віри Тимофієвої – так званий „білий вірш”. Але найголовніше те, що він у неї йде від серця і до Бога. В цьому році у Віри вийшла власна книжка „Люди, бережіть землю!”.
     Вважаю, що один з Долинських поетів з великої літери – це Володимир Яремчук. Просто захоплюєшся його віршами. Хочеться створювати музику! Так, з ним вже створена пісня „Співають діти”. До речі, гарні вірші Л.Баранової, А.Корінь, М.Родинченка, І.Найденка теж лягли в основу до моїх пісень. Не можна такі чудові вірші не „вдягти” в музику – вони надихають на творчість. 
    Самодіяльним і професійним композиторам в альманасі присвячено майже сто сторінок. 
     Молодий автор музики до пісень, викладач вокалу в музичній школі – Дарія Попова (Хіхлова), вона ж і складає вірші до своїх пісень. На фестивалі авторської музики і поезії в 2011 році, де я вела першу частину програми і яке судило компетентне журі, вона посіла ІІ місце. 
     Нема з нами самодіяльного композитора Олександри Лисенко, але свій пісенний дар вона передала дочці та онучці – Ірині. Сподіваюсь, що наступний альманах поповниться саме їх піснями. Згадую, десь років 10 тому за ініціативою начальника відділу культури Мирона Стахова та теперішнього зберігача фондів музею Віктора Маруценка ми поїхали до Лисенків в гості. А живуть вони в Олександрівці, біля самого лісу. Віктор Маруценко познайомив мене з цією творчою родиною і сказав: „От, Марино, потрібно допомогти покласти на ноти пісні Олександри Федосіївни”. Тоді її пісні співав вокальний ансамбль села Олександрівки. Її пісні прості і легкі в виконанні, добре запам’ятовуються. Тож, записала їх на касету, дома вже зробила розшифровку нот - так вийшла книжка „Спів зоряниці”... З теплотою згадую Олександру Федосіївну як привітну та добру господиню… 
     Сподіваюсь, майже всіх згадала і хочеться всім подякувати. Долинська повинна просто пишатися вами, любі мої „Сузір’ївці”! 
    Книга-альманах створювалась майже чотири роки. Видавець Віктор Лисенко протягом цих років отримував багато доповнень в книжку і, навіть, за витрачений час, як порядна людина, не взяв додаткову плату (а це були б немалі кошти). Тому і вирішено було зробити цю книжку саме в цьому видавництві, як у порядних замовників. Книжка була вручена (за згодою представників мистецького об’єднання ) на ІV фестивалі авторської музики і поезії „Долинський листопад” переможцям – митцям з Долинського району, Кіровоградської та Дніпропетровської областей, м. Києва, самим митцям об’єднання. Таким чином, творчість Долинчан розповсюдилась в різні куточки України. Ще п'ятнадцять екземплярів книги отримають Центральні та інші бібліотеки України та Книжкова Палата, як обов’язкова частина від видання (де їй присвоєно особистий міжнародний номер). І це тільки на користь нашій Долинщині, хай же рознесеться слава про нашу Маленьку Батьківщину! В цій книжці – всі рівні, всі посміхаються, бо вірять: добро й мистецтво очищують і наповнюють душу благородним сяйвом. 
     А всіх, представлених в цій статті митців і майбутніх авторів, чекають клас № 102 привітної школи № 4 в останню середу місяця вечірньої пори з їхніми новими творами, художніми роботами, піснями. Сподіваюсь на співпрацю багатьох талановитих людей, а в новій збірці-альманаху з’являться митці, які вже про себе заявили: поети В.Бугрій, Т.Кузьменко, Н.Гузнак; автори музики – М.Литвин, В.Рябець, Л.Пшебильська, В.Вовторнік; художниця Д.Парфене та інші. Можливо „прокинуться” небайдужі до творчості люди і меценати, бо ось воно – в руках, а не на словах! То ж залишимо його нашим нащадкам!

Марина Бєлова
голова об’єднання «Сузір’я Долинщини»
Категорія: ТО «Сузір’я Долинщини» | Переглядів: 804 | Додав: dolinskaya-kr | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
    Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities. Олександрівка в Кіровоградській області Сайт города Знаменка Кіровоградський обласний інформаційний портал OBLASTЬ.KR.UA - Новини Кіровоградщини Студентський портал UaStudent.com Освітній портал Грибы. Справочник грибов. Грибные места. Сезоны Сайт Українських фанатів Автомобили в Украине Получить свой бесплатный сайт в UcoZ
    Код банера: