Теми публікацій
Історія міста [2]
Парк "Веселі Боковеньки" [16]
Блог Віктора Слюсаренка [6]
Всеукраїнська мережа ЛЖВ [1]
ТО «Сузір’я Долинщини» [5]
Рецепти: Українська кухня [1]
Наше здоров'я [4]

Головна » 2011 » Лютий » 12 » Спогади про дендропарк "Веселі Боковеньки"
Спогади про дендропарк "Веселі Боковеньки"
13:46
Р.М.Карпінський. м.Харків

Спогади про минуле, або "Веселі Боковеньки" в період 1980-1989 роки.

Розповідь сьома

З0 років тому...
Це були Веселі Боковеньки, це був дендропарк, це була селекційно-денрологічна станція, це були горіхи і в першу чергу це був колектив з конкретними пюдьми.
Сьогодні мої думки та роздуми повязані з науковим співробітником станції – Юрієм Володимировичем Новаком.
Прекрасна була людина. Взірець доброти і людяності, розуму і мудрості. Я надзвичайно привязався був до Юрія Володимировича і багато вечорів просидів з ним за чаєм чи чимось міцнішим, слухаючи його розповіді про річку Катунью на Алтаї, про людей з якими він працював. А інколи він заводив душевні і з глибокою філософією пісні, які викликали в мене неймовірні почуття.
Життя його здорово помотало. Ще задовго до мого приїзду, Юрій Володимирович з сімєю працював в Боковеньках. Та сталося горе – втрата найдорожчого- дитини. Щоб горе не нагадувало про себе щодня, сімя виїхала на Алтай. Через деякий час помирає ще молода дружина. Захоронили її в Веселих Боковеньках. Невдовзі і він повернувся до Боковеньок. Тут наші доріжки і зустрілися.
Працював науковим співробітником а відтак старшим науковим співробітником в темі з опрацювання технології вирощування фундуку. Лаборантом в нього була Ніна Іванівна Недик. Ніколи не займався показухою, що притаманне було нашій науці, віддавався всеціло роботі і тільки інколи міг собі позволити розслабитися, що дратувало керівництво станції . Так як він заїкався, був небагатослівний, але коли говорив – завжди по суті і по совісті.
Пригадую як одного разу ми готовили бузівку, яка популярна була на
в Росії де він працював. Ми назбирали біля складу станціі плодів бузини два відра, висипали в молочний бідон, додали цукру і дріждів і поставили в тепле місце. Через тиждень отримали царський напиток , що нагадував шампанське. Випєш дві кружки такого напитку і хміль відчувається.
В Херсоні працював його син Андрій, який позвав до себе – адже поближче . Так Юрій Андрійович переїзджає до узбережжя Чорного моря працювати озеленювачем в один із санаторіїв. Та туга за Боковеньками, за могилами рідних перемогла і він втретє і в останнє повертається до Веселих Боковеньок.
Тут він прожив до останніх своїх днів. Царство йому небесне і вічна память!
Після мого відїзду з Боковеньок в Харків наші звязки і зустрічі обірвалися і мені так і невідомо про його останні роки проживання на Веселих Боковеньках. Був би щиро вдячний за коментар до цієї розповіді.

На світлині №1 : ліворуч на лавочці сидить Юрій Володимирович Новак, а праворуч донечка Аня . Світлина 1988 року.
№2 : сторінка із щоденника Валентини Федосіївни -вказана дата похорон жінки Юрія Андрійовича

Прикрепления: Картинка 1 · Картинка 2
Категорія: Парк "Веселі Боковеньки" | Переглядів: 474 | Додав: Югланс | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
1 Любимка  
Доброго вечора. Щиро вдячні за такі теплі слова про дідуся! Я його онука - Олена Новак. Мій батько - Андрій Новак, його син. Він буде радий, якщо ви з ним зв'яжетесь 0506539144
Останні півроку свого життя дідусь прожив з нами в Херсоні. На жаль, рак вже був невиліковний, коли ми його до себе забрали.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
    Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities. Олександрівка в Кіровоградській області Сайт города Знаменка Кіровоградський обласний інформаційний портал OBLASTЬ.KR.UA - Новини Кіровоградщини Студентський портал UaStudent.com Освітній портал Грибы. Справочник грибов. Грибные места. Сезоны Сайт Українських фанатів Автомобили в Украине Получить свой бесплатный сайт в UcoZ
    Код банера: