Теми публікацій
Історія міста [2]
Парк "Веселі Боковеньки" [16]
Блог Віктора Слюсаренка [6]
Всеукраїнська мережа ЛЖВ [1]
ТО «Сузір’я Долинщини» [5]
Рецепти: Українська кухня [1]
Наше здоров'я [4]

Головна » 2011 » Лютий » 19 » Спогади про дендропарк "Веселі Боковеньки"
Спогади про дендропарк "Веселі Боковеньки"
17:19
Р.М.Карпінський. м.Харків

Спогади про минуле, або "Веселі Боковеньки" в період 1980-1989 роки.

Розповідь восьма

За вікном сьогодні в Харкові зимова погода. Справжня зима. Заметіль, мороз 7 градусів, вітер щипає здорово за щоки , сніг сипле і сипле...Сьогодні 13 лютого 2011 року.
Така погода нагадала Веселі Боковеньки зразку 1981 року. І знову спогади...
На Веселих Боковеньках доля звела нас з сімєю Мамушкіних. З перших днів ми до них привязалися, адже Генадій Сергійович Мамушкін був рідним братом Тамари Мамушкіної з якою ми разом вчилися в інституті, а дружина Тамара була ще і її одногрупницею. Генадій Сергійович працював в темі, що була повязана з вирощуванням дуба черешчатого під керівництвом Петра Івановича Молоткова та займав посаду заступника директора з науки. Посада ого-го і тому між нами все таки була формальна дистанція.
Генадій Сергійович виріс в сімї лісівника. Батько працював лісничим , а потім довгий час обіймав посаду директора Бершадського лісгоспу на Вінниччині. Батько з сімєю приїздив досить часто в гості на Веселі Боковеньки. Це був поважний і розумний чоловік. Солідний він був і по масі своїй. Дружина Генадія Сергійовича Таня, працювала разом з ним на дубовій темі. Правда в наш час вона була переважно в декретній відпустці по догляду за дітьми – спершу за Сергійком, а потім за Максимчиком.
Приїхав Генадій Сергійович на Веселі Боковеньки вже одруженим з Харкова після закінчення аспірантури в Українському науково-дослідному інституті лісового господарства та агромеліораціїї. Темою дисертації було вивчення хвойних екзотів на Україні.
Надзвичайно багато часу і уваги Генадій Сергійович приділяв посаді заступника директора. Планування та організація праці на станції займала львину долю їхнього робочого часу.
Крім цього, Генадій був ще і мисливцем. Батько подарував йому ексклюзивну рушницю Зауер “три кільця”. Про цю рушницю ходили легенди. Пригадую часто як ми полювали на полях Іванівської с.Р. Наша група – це Микола Іванович Сарніцький, Микола Олексійович Сарніцький, Дерій Микола Григорович, Лобода Віктор Семенович, Володимир Якович Побива, Генадій Сергійович і я. Трофеями Генадій Сергійович не славився, але мисливською дисципліною – так.
Сімя була дружньою і шанованою. А який смачний борщ був в Тетяни! Унікальний. Вона вчила і мою дружину його варити. Це істинна правда. Борщ в сімї Мамушкіних – страва найбіль вживана, скажемо – культова.
Після деяких перепитій Мамушкіни виїхали в Бершадь. Так наші дороги і розійшлися. З розповідей людей знаємо, що Генадій працював в тому ж Бершадському лісгоспі.
Та доля розпорядилася по своєму – Генадій передчасно помер. Вічна йому память і царство небесне.
Таня живе в Бершаді, старший син Сергій з сімєю в Америці, менший син Максим в Києві. Обидва – лісівники.
Прекрасні були часи. Тільки плинули вони дуже швидко.

На світлині: На полюванні - Генадій Сергійович пє воду, а поряд сидить Дерій Микола Гаврилович

Прикрепления: Картинка 1
Категорія: Парк "Веселі Боковеньки" | Переглядів: 518 | Додав: Югланс | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
    Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities. Олександрівка в Кіровоградській області Сайт города Знаменка Кіровоградський обласний інформаційний портал OBLASTЬ.KR.UA - Новини Кіровоградщини Студентський портал UaStudent.com Освітній портал Грибы. Справочник грибов. Грибные места. Сезоны Сайт Українських фанатів Автомобили в Украине Получить свой бесплатный сайт в UcoZ
    Код банера: