[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Культура та мистецтво » Музика » Фестиваль "Долинський листопад - 2014"
Фестиваль "Долинський листопад - 2014"
dolinskaya-krДата: Четвер, 20.11.2014, 22:07 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 660
Статус: Offline
VІІ фестиваль „Долинський листопад” – на добро і мир!


Синочку, з перемогою до нас
Мій рідний, повертайся поскоріше,
Як же нестерпно тягнеться цей час,
На сході небо жаром пекла дише.


Актуальній темі „Мир Україні” був присвячений VІІ благодійний відкритий районний фестиваль-конкурс авторської музики і поезії „Долинський листопад”, який проходив в місті Долинська та в якому взяли участь поети, автори музики, виконавці та талановита молодь з Долинської і її району, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.
Ця болюча тема на сході України торкнулась серця кожного українця, і слова доцента, кандидата філологічних наук Криворізького педагогічного університету, члена журі цього фестивалю Лариси Донченко про те, що цей фестиваль – могутнє „посилання” в небо з проханням захисту нашої держави можливо „візуально” буде щитом і хоч на крок приведе нарешті до спокою в нашій країні.
Темі мирної України була присвячена виставка юних художників і їх викладачів – Оксани Куколь та Ольги Омельченко. Діти майстрували обереги - янголят для захисників, малювали картини з українською символікою. Благодійна допомога, яку надали учні музичної, загальноосвітніх шкіл, працівники дитячих садочків „Казка” та „Ружечка” були направлені на схід країни.
Традиційним українським короваєм зустрічав гостей відділ народно-сценічної хореографії - переможець Міжнародних конкурсів (викладач Галина Жир). А сам коровай був урочисто вручений захиснику на сході України, який перебував в даний час у відпустці, колишньому випускнику районної дитячої музичної школи - Сергію Кошаренку. Емоційно, з сьогоденною тематикою була виконана ним пісня „України краса”, яку зал сприйняв стоячи і аплодуючи. Рішенням журі Сергій отримав Гран-Прі. Як зізнався переможець, це був один з найщасливіших днів в його житті. Сергію був вручений приз фестивалю Будда, який за східним календарем примирив усіх людей і тварин і посіяв мир на землі. Тож цей приз був дуже символічним і для нашого часу.
Злагоджено та просвітлено прозвучав хор учнів музичної школи з піснею „Єдина Україна” (хормейстер Аїда Бадікова). На пісні-гімні Долинському листопаду, яку виконав вокальний ансамбль викладачів музичної школи, всі учасники були запрошені на сцену, де їх вітав заступник голови районної ради Віктор Валантир, представник захисників Вітчизни та організатори, секретар міської ради.
З 56 учасників, більшість з яких - представники творчої інтелігенції, не раз викликали щирі оплески і їм ставили високі бали журі – їхні твори дійсно були високопрофесійні, бо йшли від серця.
Не відставали від дорослих і талановиті діти. Так в номінації „Талановита молодь” І місце за виконання і музику отримала Катерина Момот, ІІ – Уляна Скрипченко (учениці Долинської районної дитячої музичної школи, далі - ДРДМШ); молодь в номінації „Виконавець авторської пісні”: І місце – Олена Калініна (Созонівська музична школа, викладач Діна Музиченко); ІІ місце – Діана Боарна та Марія Петренко (ДРДМШ, автор музики Людмила Пшебильська – теж ІІ місце); ІІІ – дует у складі Ангеліни Москаленко та Евеліни Дячишин (викладач ДРДМШ – Сергій Пахомов, автор слів до пісні Володимир Яремчук отримав ІІ місце); Небесюк Тетяна (викладач ДРДМШ Чернецька В.В.) молодь в номінації „Патріотична поезія” – Тетяна Хомутенко (Долинська районна школа мистецтв); ІІ місце – Наталія Приходько (с. Кірове); ІІІ – Оксана Бондаренко (с. Олександрівка) та Віра Лозинська (ДРДМШ).
Переможці минулих фестивалів і володарі Гран-Прі виступали в окремій концертній програмі під час роботи лічильної комісії: Валерія Андрієнко та Влада Пшебильська бездоганно виконали власні пісні за тематикою фестивалю. До них залучилися й виступи кращих учнів-інструменталістів – Романа Ромащенка та Андрія Курила. Читали поезію представники журі – відома в Кривому Розі і за його межами, корінна долинчанка і гурівчанка, поетеса Любов Баранова; лауреат Всеукраїнського конкурсу в м. Вінниці, поет – Володимир Яремчук; поетеса Любов Лісова; виступав переможець Міжнародного конкурсу авторської пісні – Андрій Шульга; переможець обласного конкурсу патріотичної пісні – Володимир Герасименко. Почесними гостями фестивалю були: відомий поет та письменник з Олександрівки – Михайло Родинченко; поетеса Валентина Бугрій, яку привітали спільною грамотою райдержадміністрації і районної ради з нагоди її 75-річчя. Також ювілей відзначив і відомий долинський поет - Михайло Черниш. Всім поетам співзвучно зробили музичний супровід кращі учні-піаністи музичної школи і їх викладачі – Лариса Кашталян, Аїда Бадікова, Лариса Бородкіна. Піснею „Козацькому роду - нема переводу” вітав всіх присутніх щирий фольклорно-обрядовий колектив „Калина”…
В номінації „Патріотична поезія” виборола І місце Наталія Колісник (с. Кірове) з власним віршем „Єднаймось українці – ми держава!”; ІІ – Леонід Талалайченко (м. Кривий Ріг) з віршем „Земля України” та Наталія Гузнак, яка ще й посіла І місце як автор слів до виконаної пісні; ІІІ - поділили за однаковою кількістю балів Валентина Ляшкевич, Микола Нагорний та Олександр Ломовський (з Долинської). Не менш цікавими і патріотичними були виступи інших учасників.
Яскраво виконували пісні виконавці авторських пісень – в цю номінацію органічно вплелись ще дві номінації – автор музики і слів до виконаної пісні. Тож І місце зайняв злагоджений дует викладачів Кіровоградської школи мистецтв Вікторії Косіловської та Ірини Мєднікової, а автор музики Ольга Капітоненко теж отримала І місце; таку ж кількість балів отримала за душевно виконану пісню викладач ДРДМШ - Галина Вернигора; ІІ місце – за проникливу пісню „Жоржини мами” – Наталія Дяченко, де Валентина Чернецька – автор музики (у неї – І місце); також ІІ місце – Олександр Ломовський (працівник КГЗКОРу); ІІІ місце – фольклорний колектив Гурівського СБК „Гурівські бабусі” (слова і музика Галини Фурси - теж ІІІ місце); Сергій Пахомов (викладач ДРДМШ).
Всі перелічені 5 номінацій були представлені вдало, проникливо, майстерно, і згідно тематики. Але найпотужнішою номінацією, в яку було включено і мистецтво написання музики до пісні і її виконання була номінація - „Автор музики і виконавець”. Тож, як ніколи, за однаковою кількістю високих балів І місце посіли троє учасників: блискуче прозвучали пісні у виконанні викладача Пантаївської музичної школи – Липки Олени; криворіжців, лауреатів Всеукраїнського конкурсу „Червона калина” – дуету Панасенків Лілії та Сергія; переможниці районного конкурсу „Калиновий спів”, долинчанки – Олени Волкової, якій акомпанував Євген Григоров. ІІ місце за власну емоційну пісню посіла Олена Котова (викладач ДРДМШ); Панасенко Лілія (Кривий Ріг); ІІІ – Діна Музиченко, яка талановито грала собі на бандурі – викладач Созонівської музичної школи; Талалайченко Леонід (Кривий Ріг).
Хочеться всім конкурсантам, переможцям і учасникам, які отримали дипломи, грамоти відділу культури, туризму та культурної спадщини та музичної школи, сказати слова великої подяки за їх мистецтво – прекрасне та потрібне людям, яке приносить і слова втіхи, розради, піднімає настрій, впевненість в те, що добро і мир все ж таки переможуть, а синочки, чоловіки і брати повернуться живими і неушкодженими в свої сім’ї і будуть займатися мирними справами на своє благо і країни!

Засновник та організатор фестивалю, композитор
Марина Бєлова
(фото Павла Арчикова дивіться у фотоальбомі на цьому сайті)


Адміністрація сайту не несе відповідальність за достовірність наданої інформації іншими користувачами. При зверненні громадян, чиї права були порушені, іншими користувачами при розміщенні повідомлень, така інформація буде вилучатися.
 
Форум » Культура та мистецтво » Музика » Фестиваль "Долинський листопад - 2014"
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: