Розділи новин
Важливі події у місті [84]
Оголошення [65]
Економічні новини [56]
Новини культури [34]
Спорт [23]
Події в Україні [62]
Преса про Долинську [17]
Медицина [3]
Хроніка [6]

Головна » 2013 » Липень » 4 » Програш комунального монополіста


Програш комунального монополіста
23:13
  «27» травня 2013 року Кіровоградське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України здобуло перемогу над ТОВ «Долинські об’єднані мережі» (надалі - ТОВ «ДОМ»). У цей день Господарський суд Кіровоградської області прийняв рішення, яким в повному обсязі відмовив ТОВ «ДОМ» в задоволенні його позову про визнання недійсним пунктів 2-4 рішення адміністративної колегії Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 28.02.2013 року № 21 у справі № 52-ВДР/06-12.
   Таким чином Господарський суд визнав дії ТОВ «ДОМ», які полягають у нарахування плати за послуги централізованого  опалення в розмірі 100 відсотків вартості споживачам, що від'єдналися від мереж централізованого опалення та не отримували ці послуги в повному обсязі, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим частиною першою ст. 13, п. 2 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку надання послуг з централізованого опалення, у тому числі місць загального користування багатоквартирних будинків, що призвело до ущемлення інтересів споживачів, і яке було б неможливим за умов існування значної конкуренції на ринку.
   Якщо ж говорити людською мовою, то суд погодився з тим, що ТОВ «ДОМ» відверто зловживав своїм монопольним становищем, здійснюючі незаконні нарахування плати за послуги централізованого  опалення (надалі ЦО) споживачам, що від'єдналися від мереж централізованого опалення та не отримували цих послуг в повному обсязі.
   Для ТОВ «ДОМ» цей висновок суду становить суттєву загрозу. І не дарма. Оскільки люди, які самовільно переобладнали власні квартири з централізованого на індивідуальне опалення, озброївшись зазначеними рішеннями Господарського суду та адміністративної колегії територіального відділення АМКУ зможуть нанівець звести буд-які спроби ТОВ «ДОМ» стягнути з них в судовому порядку плату за неспожиті ними послуги ЦО.
   І ось чому. Частина 5 ст. 13 ЦК України забороняє використання цивільних прав з метою зловживання монопольним становищем на ринку. Не додержання особою при здійсненні своїх прав зазначених вимог визнається, згідно до частин 3, 6 цієї ж статті зловживанням правом.
   Таким чином ТОВ «ДОМ» вчинивши зловживання монопольним становищем  шляхом неправомірного нарахування споживачам плати за не отримані ними послуги з ЦО, допустило зловживання своїм цивільним правом, яке у свою чергу свідчить про незаконність цього нарахування. Цим самим ТОВ «ДОМ» порушило межі здійснення своїх цивільних прав. Як  наслідок суд повинен відповідно до ч. 3 ст. 16 ЦК України відмовити ТОВ «ДОМ» у позові про стягнення плати за послуги з ЦО.
   Також, факт зловживання ТОВ «ДОМ» своїм монопольним становищем буде вважатися нововиявленою обставиною для тих споживачів, які були вимушені сплатити штучний борг на підставі раніше винесених судових рішень. А це відповідно до ст. 361 ЦПК України є підставою для їх перегляду у зв’язку з нововиявленими обставинами. Тобто ці люди отримують реальний шанс повернути власні гроші.
   Крім того, як показав досвід СП ТОВ «Світловодськпобут», невиконання рішення адміністративної колегії територіального відділення АМКУ від 28.02.2013 року № 21 у справі № 52-ВДР/06-12 загрожує ТОВ «ДОМ» новими санкціями з боку обласних антимонопольників.

З повагою, Олександр Коваль.

Категорія: Економічні новини | Переглядів: 725 | Додав: dolinskaya-kr | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
2 Кузмич  
Головний зміст цієї новини:
нарахування ДОМом плати тим хто влаштували індивідуальне опалення є незаконними;
ті люди, з яких ДОМ в судовому порядку стягнув грощі мають можливість перегляду цих судових рішень і повернути ці грощі;
подати позови проти ДОМу щодо перерахунку безпідставно нарахованої заборгованості за не спожиті послуги.

1 dolinskaya-kr  

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Календар новин
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Пошук

Друзі сайту
    Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities. Олександрівка в Кіровоградській області Сайт города Знаменка Кіровоградський обласний інформаційний портал OBLASTЬ.KR.UA - Новини Кіровоградщини Студентський портал UaStudent.com Освітній портал Грибы. Справочник грибов. Грибные места. Сезоны Сайт Українських фанатів Автомобили в Украине Получить свой бесплатный сайт в UcoZ
    Код банера: