Розділи новин
Важливі події у місті [84]
Оголошення [65]
Економічні новини [56]
Новини культури [34]
Спорт [23]
Події в Україні [62]
Преса про Долинську [17]
Медицина [3]
Хроніка [6]

Головна » 2011 » Жовтень » 3 » Прокуратура Кіровоградщини «взялася» за тарифи на ЖКП


Прокуратура Кіровоградщини «взялася» за тарифи на ЖКП
22:22

"Прокуратура Кіровоградщини «взялася» за тарифи на ЖКП" Стаття  на сайті  ІА "Україна Комунальна"   від 03.10.2011р.

Прокуратура Кіровоградської області перевірила дотримання законодавства при встановлені тарифів на житлово-комунальні послуги. За результатами перевірок внесено 18 документів прокурорського реагування, заявлено 2 позови (перебувають на розгляді) та принесено 10 протестів на незаконні рішення органів місцевого самоврядування. Крім того, порушено 3 кримінальні справи, пов'язані з необґрунтованим одержанням підприємствами виробниками комунальних послуг субвенцій з державного бюджету (одну вже скеровано до суду).

Зокрема, встановлено численні порушення Закону України «Про житлово-комунальні послуги» при затвердженні органами місцевого самоврядування Кіровоградської області тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення (наприклад, місто Долинська, Кіровоградський, Маловисківський, Онуфріївський, Голованівський, Новоукраїнський райони).

Не дотримуються терміни оприлюднення змінених тарифів на комунальні послуги (Ганнівська сільська й Балахівська селищна ради Петрівського району). Виявлені численні порушення законодавства про місцеве самоврядування під час дослідження законності визначення розмірів тарифів та їх затвердження на комунальні послуги комунальним підприємствам (місто Кіровоград, Гайворонський та Кіровоградський райони).

адмін сайту,

Руслан Поздняков

Категорія: Преса про Долинську | Переглядів: 1309 | Додав: dolinskaya-kr | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 14
3 dolinskaya-kr  
За матеріалами сайту: ІА "Україна Комунальна"

Прокуратура області порушила кримінальну справу проти чиновників Олександрійської міськради та працівників КП «Олександрія-водоканал» за завдання збитків на 700 тис. грн.

Про це ІА «Україна комунальна» повідомили у прес-службі прокуратури Кіровограду.

За результатами прокурорської перевірки прокурором міста Олександрія порушено кримінальну справу за ч.2 ст.364 КК України по факту зловживання службовим становищем службовими особами Олександрійської міської ради та КП «Олександрія-водоканал» при застосуванні тарифу на водопостачання та водовідведення.

У ході досудового слідства встановлено, що у жовтні 2008 року проведено підвищення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення для населення міста Олександрії у сумі 5,85 грн.

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд своєю постановою скасував рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради щодо підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення у розмірі 5,85 грн. Службові особи міської ради та КП «Олександрія - водоканал» достовірно знаючи про судове рішення, та відповідно і те, що затверджений тариф 5,85 грн. є незаконним, протиправно застосували цей тариф в розрахунках із споживачами та незаконно отримали з державного бюджету кошти у вигляді субсидій.

Крім цього, на підставі вищевказаного нечинного тарифу, виконавчим комітетом прийнято ще одне рішення, згідно якого встановлено з 01.02.2011 р. тарифи на послуги водопостачання та водовідведення для населення в загальній сумі 8,24 грн.

Прокурор опротестував вказане рішення, однак депутати протест відхилили.

За адміністративним позовом прокурора рішення виконавчого комітету Олександрійської міської ради було скасоване відповідною постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду. Посадові особи міської ради та водоканалу зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах безпосередньо цього комунального підприємства всупереч інтересам служби, умисно ігноруючи вимоги рішень судів, вимоги Закону щодо зупинення дії рішення виконкому внаслідок внесення протесту та позову, без встановлених законом підстав застосували в розрахунках з населенням тариф в розмірі 8,24 гривні та знову незаконно отримали кошти з держбюджету.

Усього в такий спосіб незаконно отримано з державного бюджету коштів у вигляді субсидій для населення на загальну суму 693 тис. грн. На сьогодні триває слідство.

4 ivan  
На мій погляд – це приклад як треба працювати депутатам і виконкому, вони вибили для свого комунального підприємства 700 тис. грн. з держбюджету, й людям субсидія й підприємству кошти. От якби прокуратура знайшла 700 тис., що витрачені цим підприємством не за призначенням – тоді було б зловживання. А так виходить, що вони діяли всупереч інтересам державного бюджету, але в інтересах громади і малозабезпечених громадян і ні прокуратура ні суди нічого не можуть їм зробити. Нажаль наші депутати мабуть на таке не здатні, тільки й вміють , що писати кляузи губернатору.

5 dolinskaya-kr  
чому ж Ви Іване пишите, це на сайті, який створив депутат, якого Ви паплюжите на його ж сайті, а не на сайті міської ради ?
Чому Ви не писали, нічого, як у минулому році, завдяки моїм поїздкам до обласного відділу цін та зверненням був зменшений тариф по опаленню ?

По питанню кляузи:
На сесії в липні я підняв питання про приведення дитячого майданчика "Казочка" до нормального естетичного та санітарного рівня. Але мером та виконкомом ніне було зроблено, от я і звернувся на гарячу лінію до губернатора. І проблему вирішили за пару днів.
Чи Ви хотіли, щоб депутат сам прибирав майданчик ? А влада, яка повинна це робити і отримує з/п з бюджету міста - нічого не виконувала ?

7 ivan  
Шановний Руслан. Якщо ви хочете, щоб Вас тільки вихваляли на вашому сайті, то видаліть всі мої коментарі.
Якщо ви паплюжите рідне місто, владу міста, підприємства міста, які надають послуги населенню – то ви повинні бути готові до того, що будуть критикувати і Вас.
Я критикую тільки ваші дії і хизування цими діями, якщо вони не відповідають моїм поглядам на моральність.
І повірте, якби Ви не були депутатом міської ради, я б і слова поганого на всі Ваші дії не написав би. Тому що дійсно керівництво країни з комуністичних часів і до тепер створює КУЛЬТ ЛІЧНОСТІ генсеків, президентів, прем’єрів та губернаторів, одним із способів є гарячі лінії і звинувачування у всьому владу на місцях. Місцеві бюджети все гірші з кожним роком, грошей все більше треба в Київ, де їх ці ж хлопці дуже уміло кладуть у кишеню.
Ви як депутат міста, на мій погляд, повинні захищати інтереси міста, в тому числі і перед державою, а не займатися лише самопіаром. А виходить що всі депутати погані, а один я хороший. Так дійде до того, що відпаде потреба в міських депутатах, а навіщо ви якщо є гаряча лінія. Навіщо витрачати кошти на місцеві вибори і місцеву раду? Нехай будуть тільки держпідприємства по наданню послуг населенню і гаряча лінія, як Вам ідея?

По майданчику – я не вірю, що в бюджеті були кошти на майданчик, ви запропонували їх на нього витратити, але ніхто з депутатів вас не підтримав, чи навпаки депутати проголосували а виконком відмовився виконувати рішення сесії.
Поясніть що значить «я підняв питання на сесії», і за рахунок яких коштів після втручання «генсека-спасителя» воно було вирішене? Тоді можливо я погоджуся з вами, хоч метод писання кляуз нагору мені все одно не по душі, навіть якщо дає результат, бо всі проблеми так все одно не вирішити.

10 dolinskaya-kr  
Шановний Іване!

1) Я не пропоную Вам мене вихваляти. Але Ваше звинувачення у кляузництві є обурливим. Адже за 6 років мого депутатства, це була 1-ша вимушена дія. Яку я здійснив після того, як зробив все можливе на сесії. Депутатам вирішення даного питання навіть не ставили на голосування.
А гроші у бюджеті для приведення міста до нормального санітарного стану (в т.ч. дитячих майданчиків) закладені не малі.
2) Ви вважаєте, те що я критикую керівництво комунальних підприємств, які при формуванні тарифів порушують законодавство України (закладаючи до тарифів неприпустимі затрати або їх норми перевищують допустимі) і це є паплюжіння ? Чи те, що цей сайт висвітлює наше місто в цілому світі - це також паплюжіння міста ?
3) До критики я готовий. Але чому Ви вважаєте донесення до виборців моїх дій (звітування передбачене ЗУ "Про місцеве самоврядування")як депутата - хизуванням ??? Вкажіть, де я писав, що я кращий за інших депутатів ?
Хоча, як би Ви побули на сесії, то побачили, що деякі депутати за 5 років не внесли жодної пропозиції чи зауваження.

6 dolinskaya-kr  
Також, скажіть, шановний Іване, а як бути тим споживачам (адже Ви так схвалюєте позицію міськради Олександрії, за те що вони прийнявши завищені тарифи, залучили кошти), які не отримували субсидію, а сплачували за послуги по завищеним тарифам ? Хто їм поверне ті кошти ?
Ви будете оплачувати наприклад за тепло не 7,60 грн. а по 20 грн. за 1 м.кв., щоб ТОВ "ДОМ" отримало більші надходження ?

8 ivan  
Буду платити, якщо мій дохід не дозволить отримати субсидію.

11 dolinskaya-kr  
А тут, шановний, Ви не відповіли, чому деякі споживачі(хто не може отримувати субсидію) повинні були переплачувати за послугу (через завищення тарифів) замість того, щоб на ці кошти потратити на свою родину ?

13 ivan  
М'ясо подорожчало, бензин, інші послуги і продукти харчування, всі платять. Чому ж не платити за подорожчання комунальних послуг. Тим більше, що доходи в нас з вами більші ніж у тих, хто отримує субсидію, а на сім’ю в них лишається все одно менше.

9 ivan  
Я не можу отримувати субсидію, так як мій дохід вищий за той, що дозволяє її отримувати. Але якщо послуги стануть коштувати дорожче, і я матиму право на оформлення субсидії, я безумовно оформлю її.
Якщо вам піднімуть зарплату на Укрзалізниці, це добре чи погано, ви напишете керівництву держави і в прокуратуру скаргу, так як це призведе до підвищення вартості квитка? Мабуть ні, це ж нормально, все дорожчає і зп потрібно більше, щоб хоча б виживати, не те щоб жити.
А коли піднімуть зп працівникам Жеку, я вже не кажу про енергоносії, то виходить одразу потрібно засилати прокуратуру і писати губернатору.
Що краще – посадити на субсидію все місто, і з бюджету компенсація і комунальне підприємство буде працювати нормально, та й люди там працюють такі ж як ми, їм треба кормити сім’ю, чи розвалити і збанкрутити той ЖЕК в угоду людям, дохід яких занадто великий, щоб отримувати субсидію і самим г…но вигрібати? Завтра не стане Жеку, що його замінить, чи не стане ДОМу, всі поставлять автономну? Ви на Новий Рік не сиділи без світла, то влада була винна, чи купка не бідних людей, які незаконно поставили електричне опалення?
От я і вважаю, що інтереси свого підприємства та бідних людей захищають депутати Олександрівки, така моя думка виходячи з матеріалів викладеної вами статті.

12 dolinskaya-kr  
Субсидія - це допомога держави громадянам з невеликим доходом для часткового погашення комунальних послуг. Я, також не отримую субсидію. І взагалі вважаю, що люди повинні отримувати гідні пенсії, стипендії та заробітні плати і самі сплачувати свої витрати, а не принижуватися і просити у держави субсидії.
Я завжди (з першого дня депутатства) підтримував підвищення з/п для робітників комунальних підприємств. Але часто їх керівництво закладало у тариф премії (до 30 відсотків) не виплачувало їх жодного разу, хоча ми всі оплачували їх у своїх платіжках.
Щодо з/п на "Укрзалізниці":
раніше, років 7-10 назад УЗ займала 3-тє місце в Україні по величині З/П, зараз 10-12. УЗ перевозить масу пільгових категорій населення (і ці люди цього заслужили) не отримуючи від місцевих райдержадміністрацій 100% відшкодування (фактично - 25-33 % ) згідно діючого законодавства. Це призводить до збитків УЗ, та не дозволяє оновлювати рухомий склад, що в свою чергу впливає на якість обслуговування пасажирів.
По з/п ЖЕКів скажу наступне, вона закладається згідно Держбюджету на плановий рік (мінімалка * на відповідний коефіцієнт згідно посади чи розряду працівника ЖЕКу). Тому тут не відбувається ніякого зловживання. До порушень призводить закладання ЖЕКами, водоканалами неприпустимих витрат або їх перевищені норми.
Якщо, Ви були біля КП "Центр" 30 вересня, то могли чути реакцію людей, коли я запропонував варіант збереження КП "Центру" при повірці лічильників. Але реакція деяких мешканців міста вражає - все надавайте їм безкоштовно !!!

14 ivan  
По Укрзалізниці ви все вірно написали, але хіба ви не бачите аналогію, ваше підприємство залежить від держави, вона вас теж обирає, а щоб було, якщо люди могли б їздити а потім раз в місяць платити? І частина не платила б взагалі, вашому підприємству був би такий же гаплик, який врешті решт буде і Жекам. А не стане Жеків, нам всім стане весело, будуть одні ОСББ, як хоче влада в Києві, ми ще плакати будемо за Жеками. Тому що з неплатниками будемо боротися ми – сусіди, а які є люди то ви самі знаєте, їм все треба нахаляву і нормальні люди будуть їх заручниками.
В мене питання, вам як депутату відомий процент розрахунків населення за комунальні послуги?

2 protecter  
Які гарні новини! Дякую Вам, адмін, за оприлюднення таких фактів! Справедливість переможе!!!

1 dolinskaya-kr  
PS: Прокурору Долинського району

Шановний пане, Олеже Вікторовичу!

Звертаюся до Вас відкрито від імені жителів міста Долинська. Прошу Вас повідомити, які саме порушення допущені при затвердженні тарифів на водопостачання та водовідведення ?
Чи впливають на розмір тарифів виявлені перевіркою порушення ?


З повагою, Руслан Поздняков

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Календар новин
«  Жовтень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Пошук

Друзі сайту
    Association of Ukrainian Cities - all-Ukrainian union of local self-government bodies - unites about 400 towns and cities. Олександрівка в Кіровоградській області Сайт города Знаменка Кіровоградський обласний інформаційний портал OBLASTЬ.KR.UA - Новини Кіровоградщини Студентський портал UaStudent.com Освітній портал Грибы. Справочник грибов. Грибные места. Сезоны Сайт Українських фанатів Автомобили в Украине Получить свой бесплатный сайт в UcoZ
    Код банера: